CR1812J3R90E04S
Mfr.Part #:
CR1812J3R90E04S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1812(4532 Metric) SMD/SMT Thick Film 3.9 Ω 5 % 500 mW 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3.9 Ω
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C